SEKTÖRLER

ALACAK TAHSİLATI ALANINDA HIZLI VE PROFESYONEL ÇÖZÜM

Alacak Tahsilatı alanında lider olan YEL Danışmanlık bu kavramın günümüzde daha da önem kazanmasıyla birlikte, alacağın türüne uygun olarak planladığı hızlı ve doğruyaklaşımları ortaya koyarak, gecikmedeki alacakların tahsilata dönüşüm oranının artmasını sağlamaktadır.

Bu süreçte; kurumların ana faaliyetlerine yoğunlaşmalarına ve operasyonel yüklerinin azaltılmasına fayda sağlayan YEL Danışmanlık, kurum tarafından takip etmesi için görevlendirildiği alacak portföyünü hızlı, güvenilir, şeffaf, profesyonel ve bilimsel yöntemlerle ele alarak, doğru zamanda doğru argümanları kullanmak suretiyle finansal anlamda da kurumlara önemli kazanımlar sağlamaktadır.

ULAŞILAMAYAN BORÇLULAR İÇİN ARAŞTIRMA

Tahsilatın öncelikli kuralı, borçlular ile sağlıklı iletişim kurmanın gerekliliğidir.

Borçlu ile irtibat oranı ne kadar yüksek ise, tahsilat oranının o derece yüksek olduğu ayrıca bilinen bir gerçektir.

YEL Danışmanlık, alacaklı kurumların ulaşılamayan borçlularıyla irtibata geçebilmek için bünyesinde bir ‘’Araştırma Ekibi’’ bulundurmaktadır. Çalışmalarını tamamen yasal kaynaklara dayandırarak çok detaylı biçimde sürdüren YEL Danışmanlık, bu sayede kendisine iletilen iletişim bilgilerinin yetersiz olması durumunda dahi borçlu ile erişim sağlamakta, dolayısıyla tahsilat başarısını arttırmaktadır.

KURUMA ÖZGÜ ÖZEL HİZMET

YEL Danışmanlık, Türkiye’nin önemli bankaları, tüketici finansman şirketleri, telekomünikasyon şirketleri, sigorta firmaları ve varlık yönetim şirketlerinin yanı sıra çeşitli sektörlerdeki kurumsal şirketlerin alacak takip ve tahsilat hizmetini gerçekleştirmektedir. Bu hizmeti gerçekleştirirken, farklı kurumların farklı talepleri karşılanmaktadır.

Dolayısı ile her kuruma her konuda farklılaştırılmış özel hizmetler sunulmaktadır.

YEL Danışmanlık; ekip oluşumu, arama diyalogları, arama, SMS, mektup gönderim sıklıkları, rapor dönem ve formatları gibi detayları kurumun talep ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak belirlemekte ve faaliyetlerini bu şekilde sürdürmektedir.

UZMANLAŞMIŞ EKİP VE ÇAĞRI MERKEZİ

Alacak tahsilatı, geleneksel çağrı merkezi çözümlerinin ötesinde bir yaklaşımla, tahsilat konusunda yoğunlaşma ve uzman bir bakış açısı gerektirmektedir.

YEL Danışmanlık bu bilince sahip bir yönetim anlayışı ile bünyesinde konusuna hakim, sonuç odaklı, kaliteden ödün vermeyen, uzmanlaşmış bir çağrı merkezi organizasyon yapısını bünyesinde bulundurmaktadır.

Sadece tahsilat ve ilgili hizmetleri veren YEL Danışmanlık, ekiplerini bu misyona uygun olarak seçmekte ve iç – dış eğitim programları ile sürekli olarak gelişimlerine destek vermektedir.

Dijital Tık web Tasarım, Seo, Dijital Pazarlama